Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu
 • Družstevní byty - Malý háj VI

  moderní družstevní bydlení

  možnost převodu do osobního vlastnictví

  moderní městská rezidence

  více informací
Kategorie

Vhodný byt k pronájmu

Co vše musí byt obsahovat, aby byl považován z hlediska hygieny za vhodný k pronajímání? Víte, zda můžete pronajímat vlhký (suterénní) byt a co vám případně může hrozit?

Vycházíme z dotazů našich členů, které jsme obdržely v rámci odpovědního servisu – odpověď poskytli odborníci – členové realizačního týmu České asociace pro nemovitosti, z.s.

Dotaz člena:

Dobrý den, rád bych se zeptal, co vše musí byt obsahovat, aby byl považován z hlediska hygieny za vhodný k pronajímání?

Karel Z., Brno

Odpověď:

Za minimální požadavky na byt z hlediska hygienického, považujeme alespoň zajištění větrání venkovním vzduchem a vytápění v souladu s normovými hodnotami. Konkrétní požadavky upravuje  norma o Větrání budov (ČSN EN 15665). Rovněž pokud se strany nedohodnou jinak, měl by pronajímatel zajistit dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod vč. čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, příjem rozhlasového a televizního vysílání.


Dotaz člena:

Dobrý den, vlastním vlhký byt v suterénu, chtěl bych vědět, zda takovýto byt můžu pronajímat a případně, zda mi za to nehrozí nějaké sankce?

Mirek L., Litoměřice

Odpověď:

Museli bychom specifikovat míru vlhkosti a její dopad na celkové užívání bytu. Obecně můžeme říct, že vlhkost sama o sobě není překážkou v užívání bytu, avšak z hlediska ochrany pronajímatele lze jedině doporučit, aby byla tato situace popsána ve smlouvě o nájmu mezi smluvními stranami a případně zhoršená kvalita předmětu nájmu odůvodnila i nižší nájemné oproti „běžné výši“ nájemného. 

Na dotazy našich členů odpovídala renomovaná advokátní kancelář AK JELÍNEK & Partneři


Naše doporučení na závěr:

Námi nabízená PROFI Nájemní smlouva obsahuje „nadstandardní“ ujednání, která vás v rámci litery zákony maximálně chrání. Neváhejte využít konzultací, školení a workshopů – fungujte jako zkušený pronajímatel, který eliminuje rizika a tím maximalizuje své výnosy!

Registrovaní členové, kteří četli tento článek, pořídili rovněž některý z těchto produktů a služeb:
Lustrace (3x)
Lustrace je ve svém obecném významu kontrola údajů v různých evidencích a rejstřících. Lustrací nájemníků, živnostníků či firem výrazně snižujete riziko ztráty financí.
Lustrace (3x)
 • Nejčastěji pořizované
690 Kč 290 Kč
Detail
KOUPĚ BYTU V DV - PRŮVODCE
Pokud jste se rozhodli koupit byt v družstevním vlastnictví a chcete si tak splnit jeden ze svých životních snů, pak jsme právě pro vás připravili průvodce, který vás celým procesem koupě provede od A do Z ...
500 Kč 300 Kč
Detail
PENB - jednopodlažní rodinný dům nad 200 m2
Při prodeji rodinného domu je vlastník povinen opatřit si průkaz energetické náročnosti budovy a ten předložit kupujícímu při podpisu smlouvy. Již při inzerci je nutné uvádět energetickou třídu prodávané nemovitosti.
PENB - jednopodlažní rodinný dům nad 200 m2
 • AKCE
6 400 Kč 5 890 Kč
Detail
INSPEKCE NEMOVITOSTI - starší domy do 250 m2
Inspekce nemovitosti je zhodnocení reálného technického stavu nemovitosti odborníkem. Poskytuje kupujícímu informaci o stavebně-technickém stavu nemovitosti, o nákladech na nutné opravy či rekonstrukci a zároveň jej může ochránit před špatnou investicí.
INSPEKCE NEMOVITOSTI - starší domy do 250 m2
 • SLEVA
7 490 Kč 6 890 Kč
Detail
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace