Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu
Kategorie

Vhodný byt k pronájmu

Co vše musí byt obsahovat, aby byl považován z hlediska hygieny za vhodný k pronajímání? Víte, zda můžete pronajímat vlhký (suterénní) byt a co vám případně může hrozit?

Vycházíme z dotazů našich členů, které jsme obdržely v rámci odpovědního servisu – odpověď poskytli odborníci – členové realizačního týmu České asociace pro nemovitosti, z.s.

Dotaz člena:

Dobrý den, rád bych se zeptal, co vše musí byt obsahovat, aby byl považován z hlediska hygieny za vhodný k pronajímání?

Karel Z., Brno

Odpověď:

Za minimální požadavky na byt z hlediska hygienického, považujeme alespoň zajištění větrání venkovním vzduchem a vytápění v souladu s normovými hodnotami. Konkrétní požadavky upravuje  norma o Větrání budov (ČSN EN 15665). Rovněž pokud se strany nedohodnou jinak, měl by pronajímatel zajistit dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod vč. čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, příjem rozhlasového a televizního vysílání.


Dotaz člena:

Dobrý den, vlastním vlhký byt v suterénu, chtěl bych vědět, zda takovýto byt můžu pronajímat a případně, zda mi za to nehrozí nějaké sankce?

Mirek L., Litoměřice

Odpověď:

Museli bychom specifikovat míru vlhkosti a její dopad na celkové užívání bytu. Obecně můžeme říct, že vlhkost sama o sobě není překážkou v užívání bytu, avšak z hlediska ochrany pronajímatele lze jedině doporučit, aby byla tato situace popsána ve smlouvě o nájmu mezi smluvními stranami a případně zhoršená kvalita předmětu nájmu odůvodnila i nižší nájemné oproti „běžné výši“ nájemného. 

Na dotazy našich členů odpovídala renomovaná advokátní kancelář AK JELÍNEK & Partneři


Naše doporučení na závěr:

Námi nabízená PROFI Nájemní smlouva obsahuje „nadstandardní“ ujednání, která vás v rámci litery zákony maximálně chrání. Neváhejte využít konzultací, školení a workshopů – fungujte jako zkušený pronajímatel, který eliminuje rizika a tím maximalizuje své výnosy!

Registrovaní členové, kteří četli tento článek, pořídili rovněž některý z těchto produktů a služeb:
Průvodce č. 3 - Prevence proti exekuci na nájemce
Obavy z exekuce na majetek nájemce či bývalého nájemce jsou celkem časté u většiny pronajímatelů. Tyto obavy jsou zcela oprávněné a díky tomu, že se o exekuci na váš majetek v rámci pronajatého bytu můžete dozvědět se zpožděním, nabývá ...
1 290 Kč 490 Kč
Detail
Velká kniha realitního byznysu
Velká kniha realitního byznysu je souborem dvaceti dvou studií vybraných odborníků, kteří se sami úspěšně realitám věnují a patří ke špičce ve svém oboru. Dozvíte se mnoho praktických rad a tipů – prostřednictvím skutečných příběhů realitních makléřů, ...
583 Kč 572 Kč
Detail
PRODEJ DOMU - PRŮVODCE
Pokud jste se rozhodli prodat dům a chcete ho prodávat bez prostředníka, tedy bez realitní kanceláře, pak jsme právě pro vás připravili průvodce, který vás celým procesem prodeje provede od A do Z ...
PRODEJ DOMU - PRŮVODCE
  • Nejčastěji pořizované
500 Kč 300 Kč
Detail
Obecný dotaz (3 ks)
Obecné dotazy z různých oblastí využívají členové portálu CAPNE.cz často k tomu, aby získali odbornou odpověď k dané problematice v garantovaném čase. Odpovědi na obecné dotazy jsou vždy v písemné formě s náležitým a výstižným vysvětlením.
Obecný dotaz (3 ks)
  • AKCE
3 000 Kč 990 Kč
Detail
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace