Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu
  • Družstevní byty - Malý háj VI

    moderní družstevní bydlení

    možnost převodu do osobního vlastnictví

    moderní městská rezidence

    více informací
Kategorie

Vhodný byt k pronájmu

Co vše musí byt obsahovat, aby byl považován z hlediska hygieny za vhodný k pronajímání? Víte, zda můžete pronajímat vlhký (suterénní) byt a co vám případně může hrozit?

Vycházíme z dotazů našich členů, které jsme obdržely v rámci odpovědního servisu – odpověď poskytli odborníci – členové realizačního týmu České asociace pro nemovitosti, z.s.

Dotaz člena:

Dobrý den, rád bych se zeptal, co vše musí byt obsahovat, aby byl považován z hlediska hygieny za vhodný k pronajímání?

Karel Z., Brno

Odpověď:

Za minimální požadavky na byt z hlediska hygienického, považujeme alespoň zajištění větrání venkovním vzduchem a vytápění v souladu s normovými hodnotami. Konkrétní požadavky upravuje  norma o Větrání budov (ČSN EN 15665). Rovněž pokud se strany nedohodnou jinak, měl by pronajímatel zajistit dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod vč. čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, příjem rozhlasového a televizního vysílání.


Dotaz člena:

Dobrý den, vlastním vlhký byt v suterénu, chtěl bych vědět, zda takovýto byt můžu pronajímat a případně, zda mi za to nehrozí nějaké sankce?

Mirek L., Litoměřice

Odpověď:

Museli bychom specifikovat míru vlhkosti a její dopad na celkové užívání bytu. Obecně můžeme říct, že vlhkost sama o sobě není překážkou v užívání bytu, avšak z hlediska ochrany pronajímatele lze jedině doporučit, aby byla tato situace popsána ve smlouvě o nájmu mezi smluvními stranami a případně zhoršená kvalita předmětu nájmu odůvodnila i nižší nájemné oproti „běžné výši“ nájemného. 

Na dotazy našich členů odpovídala renomovaná advokátní kancelář AK JELÍNEK & Partneři


Naše doporučení na závěr:

Námi nabízená PROFI Nájemní smlouva obsahuje „nadstandardní“ ujednání, která vás v rámci litery zákony maximálně chrání. Neváhejte využít konzultací, školení a workshopů – fungujte jako zkušený pronajímatel, který eliminuje rizika a tím maximalizuje své výnosy!

Registrovaní členové, kteří četli tento článek, pořídili rovněž některý z těchto produktů a služeb:
PRODEJ BYTU V DV - PRŮVODCE
Pokud jste se rozhodli prodat byt v družstevním vlastnictví (DV) a chcete ho prodávat (resp. převést svůj družstevní podíl) bez prostředníka, tedy bez realitní kanceláře, pak jsme právě pro vás připravili průvodce, který ...
500 Kč 300 Kč
Detail
Lustrace (3x)
Lustrace je ve svém obecném významu kontrola údajů v různých evidencích a rejstřících. Lustrací nájemníků, živnostníků či firem výrazně snižujete riziko ztráty financí.
Lustrace (3x)
  • Nejčastěji pořizované
690 Kč 290 Kč
Detail
SEMINÁŘ - Orná půda: opomíjená komodita s vysokým potenciálem
Orná půda je v poslední době stále více skloňovaným pojmem. Jedná se o komoditu, která je neprávem opomíjena investory, kterým nabízí efektivní uložení prostředků ...
4 719 Kč 4 586 Kč
Detail
Právní prověrka nemovitosti
Potřebujete zjistit aktuální stav zapsaných nemovitostí v katastru nemovitostí a nevíte, jak na to? Zjistíme pro Vás vlastnictví nemovitosti, zatížení i další požadované skutečnosti.
1 815 Kč 1 452 Kč
Detail
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace