Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu
 • Družstevní byty - Malý háj VI

  moderní družstevní bydlení

  možnost převodu do osobního vlastnictví

  moderní městská rezidence

  více informací
 • Realitní Zákon

  vše co musíte a potřebujete vědět!

  více informací
Kategorie

Vhodný byt k pronájmu

Co vše musí byt obsahovat, aby byl považován z hlediska hygieny za vhodný k pronajímání? Víte, zda můžete pronajímat vlhký (suterénní) byt a co vám případně může hrozit?

Vycházíme z dotazů našich členů, které jsme obdržely v rámci odpovědního servisu – odpověď poskytli odborníci – členové realizačního týmu České asociace pro nemovitosti, z.s.

Dotaz člena:

Dobrý den, rád bych se zeptal, co vše musí byt obsahovat, aby byl považován z hlediska hygieny za vhodný k pronajímání?

Karel Z., Brno

Odpověď:

Za minimální požadavky na byt z hlediska hygienického, považujeme alespoň zajištění větrání venkovním vzduchem a vytápění v souladu s normovými hodnotami. Konkrétní požadavky upravuje  norma o Větrání budov (ČSN EN 15665). Rovněž pokud se strany nedohodnou jinak, měl by pronajímatel zajistit dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod vč. čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, příjem rozhlasového a televizního vysílání.


Dotaz člena:

Dobrý den, vlastním vlhký byt v suterénu, chtěl bych vědět, zda takovýto byt můžu pronajímat a případně, zda mi za to nehrozí nějaké sankce?

Mirek L., Litoměřice

Odpověď:

Museli bychom specifikovat míru vlhkosti a její dopad na celkové užívání bytu. Obecně můžeme říct, že vlhkost sama o sobě není překážkou v užívání bytu, avšak z hlediska ochrany pronajímatele lze jedině doporučit, aby byla tato situace popsána ve smlouvě o nájmu mezi smluvními stranami a případně zhoršená kvalita předmětu nájmu odůvodnila i nižší nájemné oproti „běžné výši“ nájemného. 

Na dotazy našich členů odpovídala renomovaná advokátní kancelář AK JELÍNEK & Partneři


Naše doporučení na závěr:

Námi nabízená PROFI Nájemní smlouva obsahuje „nadstandardní“ ujednání, která vás v rámci litery zákony maximálně chrání. Neváhejte využít konzultací, školení a workshopů – fungujte jako zkušený pronajímatel, který eliminuje rizika a tím maximalizuje své výnosy!

Registrovaní členové, kteří četli tento článek, pořídili rovněž některý z těchto produktů a služeb:
Osobní finance - řízení financí pro každého
Zorientujte se ve vlastních financích! V knize se dozvíte, co je důležité při finančním plánování a na co je potřeba dát si pozor. Získáte rady, jak nedělat hloupé začátečnické chyby a zbytečně se nepřipravovat o peníze.
318 Kč 299 Kč
Detail
Oceňování nemovitostí
Publikace seznamuje odbornou veřejnost s teorií a obecnou metodikou základních 3 skupin oceňovacích metod – porovnávací, výnosovou a nákladovou.
362 Kč 340 Kč
Detail
Obecný dotaz (3 ks)
Obecné dotazy z různých oblastí využívají členové portálu CAPNE.cz často k tomu, aby získali odbornou odpověď k dané problematice v garantovaném čase. Odpovědi na obecné dotazy jsou vždy v písemné formě s náležitým a výstižným vysvětlením.
Obecný dotaz (3 ks)
 • AKCE
3 000 Kč 990 Kč
Detail
Sepsání návrhu na vklad do KN
Návrh na vklad do katastru nemovitostí je úkon, kterým provedete změnu na listu vlastnictví např. převod, koupě, prodej nebo darování nemovitosti. Náležitosti návrhu na vklad práva do katastru nemovitostí obsahuje zákon č. 265/1992 Sb. o zápisech ...
1 452 Kč 1 089 Kč
Detail
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace