Kupuji nemovitost
Kupujete byt, dům, chatu nebo pozemek?
Připravili jsme pro vás informace, tipy, rady, vzorové dokumenty, nástroje a další služby, které vám pomohou koupit vybranou nemovitost BEZPEČNĚ a EFEKTIVNĚ. Pomůžeme vám zároveň VYVAROVAT SE CHYBÁM, kterých se dopouštějí neinformovaní kupující. Pomůžeme vám ušetřit peníze!
Jsme nezisková organizace - jako jediní na trhu pomáháme běžným lidem při realitních transakcích! Více v reportáži zde.
Články, tipy, rady
Jak na změnu trvalého bydliště (pobytu)?
Pokud jste koupili nemovitost k vlastnímu bydlení, tak jakmile se přestěhujete, připravte se na poměrně náročné byrokratické kolečko. To začíná na ohlašovně (obecním/městském úřadě či rovnou na magistrátě v místě nového trvalého pobytu). Víte, co vše dalšího vás čeká?
Úschova peněz při koupi nemovitosti – jaký typ zvolit?
Úschova peněz je jednoznačně ideálním právním institutem, který efektivně řeší peněžní transakce v závěrečné fázi procesu koupě nemovitosti. Jaké možnosti jako kupující máte a jaké variantě úschovy se rozhodně vyhnout? Jak minimalizovat rizika spojená s transakcí rezervační zálohy či samotné kupní ceny při koupi bytu nebo domu?
Kupní smlouva - co by měla obsahovat?
Máte připravenu vlastní smlouvu či spoléháte na smlouvu od prodávajícího či realitní kanceláře? Kdo nese zodpovědnost za podpis špatné kupní smlouvy? Co musí každá kupní smlouva obsahovat a co následuje po podpisu kupní smlouvy?
Jak developeři financují výstavbu nového domu?
Také jste se rozhodli pořídit si zbrusu nový dům od developera? Věděli jste, že celková úroveň kvality developerských projektů a novostaveb v ČR není příliš dobrá? K tomu ani nepřispívá fakt, je výstavba je často financována nepříliš vhodnými způsoby a to pak ovlivňuje i celý proces koupě. Víte, jaký způsob financování výstavby je ze strany developera je pro vás jako kupujícího ten nejméně bezpečný, a který naopak ten nejvhodnější?
Jak a podle čeho si vyjasnit parametry kupované nemovitosti?
Vědět přesně jakou hledáte nemovitost pro své bydlení vyžaduje čas. Je to ale nezbytné k tomu, abyste pak následně vysněnou nemovitosti opravdu našli. Nesprávně zvolené parametry na začátku hledání nemovitosti určené k bydlení vám celý proces koupě prodlouží. V horším případě koupíte nemovitost, která vám nebude vyhovovat.
Máte dotazy k registraci členství a potřebujete více informací?
Nabízíme ZDARMA maximum informací, nástrojů a služeb pro bezpečné realitní transakce.
Zavoláme vámNapište námJaké smlouvy a platby souvisejí s koupí nemovitosti k bydlení?
Jste ve finální fázi koupě vašeho nového bydlení? Víte, co právě v tento moment nepodcenit? Víte, jakým 4 smlouvám budete čelit? Kromě smluv budete čelit rovněž poplatkům, daním – víte jakým a s jakou sumou počítat?
Rezervační smlouva - koupě pozemku
Při nákupu pozemku přes realitní kancelář bývá pravidlem, že se podepisuje tzv. rezervační smlouva. Co je to za smlouvu, jaké má náležitosti a jaká jsou její úskalí? Bývá označována za nadbytečnou záležitost, ale přesto je to na realitním trhu denním chlebem mezi prodávajícím a kupujícím. Rezervační smlouvu podepisujte opravdu jedině tehdy, když jste si opravdu jisti technickým stavem nemovitosti a veškerými detaily, samozřejmě i financováním. Na jakých dalších věcech byste měli trvat při podpisu rezervační smlouvy? Víte, jak bezpečně složit rezervační zálohu nebo co se stane, když podepíšete rezervační smlouvu a pak od ní odstoupíte?
Rady a tipy při stěhování - koupě bytu v družstevním vlastnictví
Určitě znáte pořekadlo: „Lepší vyhořet, než se stěhovat!“ Abyste vše v klidu zvládli, a nemuseli po stěhování pronést toto pořekadlo, nechte se námi inspirovat. Nejdůležitější je začít včas a promyslet si, zda si najmete stěhovací firmu či se budete stěhovat sami za pomoci známých. Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, opatřete si na dny stěhování hlídání. Budete se i vás týkat fenomén stěhování za pomoci banánových krabic? Kde se dají sehnat a proč jsou ideální pro stěhování?
Kupní cena, záruka, vady - dům (novostavba)
Zaujal vás inzerát s nabídkou koupě nového domku od developera? Řada nabízených projektů je inzerována a prodávána již ve stádiu výstavby nebo dokonce před jejím započetím. Ve většině případů se jedná o novostavby v tzv. developerských projektech, které dosud nebyly stavebně dokončeny. V každém případě se budete potýkat s podrobným prostudováním nejrůznějších smluv a nejrůznějších termínů – hrazení kupní ceny, záruka za vady, reklamace, odstraňování vad, lhůty. Víte, co byste si měli ohlídat?
Rekreační objekt k celoročnímu bydlení
Kupujete chatu či chalupu a uvažujete o myšlence, že byste se vlastně ani nebránili ji využívat celoročně, výhledově i na trvalé bydlení? Víte, co všechno byste měli zvážit, než se k takovému kroku rozhodnete?
