Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu

Nejčtenější

Kategorie

Kde najít vysněnou nemovitost k bydlení?

Významným krokem k vysněnému bydlení je fáze hledání. Ale kde je nejlepší začít, jaké jsou vlastně zdroje nabídek, a na které se zaměřit? Postačí pouze internet nebo je vhodné se zaměřit i na další možnosti? Najít tu pravou nemovitost pro Vaše bydlení je systematickou prací – jaké jsou nejvyužívanější zdroje?

Koupili jste nemovitost? – jak si ji řádně převzít a jaké jsou vaše další povinnosti?

Po úspěšném převodu koupené nemovitosti na katastru nemovitostí a zaplacení kupní ceny, vás konečně čeká moment samotného převzetí zakoupené nemovitosti (bytu či domu). Jak má takové předání, resp. převzetí proběhnout, abyste se vyhnuli možným komplikacím v budoucnu? A jakým povinnostem se po převzetí určitě nevyhnete?

Úklid sněhu před domem – čí je to povinnost a kdo nese vinu za úraz?

Známe to všichni – nasněží, všude na chodnících sníh a led. Sněhová nadílka nenechá nikoho klidným, vlastníci domů a pozemků se zajímají kvůli svým povinnostem, všichni dohromady pak řešíme především naši bezpečnost. Ale kdo by měl sníh a námrazu odklidit? Kdo nese vinu za případné zranění – vlastníci nemovitostí nebo obec?

Jak na změnu trvalého bydliště (pobytu)?

Pokud jste koupili nemovitost k vlastnímu bydlení, tak jakmile se přestěhujete, připravte se na poměrně náročné byrokratické kolečko. To začíná na ohlašovně (obecním/městském úřadě či rovnou na magistrátě v místě nového trvalého pobytu). Víte, co vše dalšího vás čeká?

Realitní zákon dozná změn! – čeho se budou týkat?

Realitní zákon dozná dalších změn! – ještě nezačal pořádně platit a již je načten do systému Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR návrh novely Zákona o realitním zprostředkování č. 39/2020 Sb. – jaké budou změny a koho se budou týkat? Předpokládá se schválení návrhu novely - uvádíme v článku stručné informace.

Máte dotazy k registraci členství a potřebujete více informací?

Nabízíme ZDARMA maximum informací, nástrojů a služeb pro bezpečné realitní transakce.

Zavoláme vámNapište nám

Úschova peněz při koupi nemovitosti – jaký typ zvolit?

Úschova peněz je jednoznačně ideálním právním institutem, který efektivně řeší peněžní transakce v závěrečné fázi procesu koupě nemovitosti. Jaké možnosti jako kupující máte a jaké variantě úschovy se rozhodně vyhnout? Jak minimalizovat rizika spojená s transakcí rezervační zálohy či samotné kupní ceny při koupi bytu nebo domu?

Kupní smlouva - co by měla obsahovat?

Máte připravenu vlastní smlouvu či spoléháte na smlouvu od prodávajícího či realitní kanceláře? Kdo nese zodpovědnost za podpis špatné kupní smlouvy? Co musí každá kupní smlouva obsahovat a co následuje po podpisu kupní smlouvy?

Jak a podle čeho si vyjasnit parametry kupované nemovitosti?

Vědět přesně jakou hledáte nemovitost pro své bydlení vyžaduje čas. Je to ale nezbytné k tomu, abyste pak následně vysněnou nemovitosti opravdu našli. Nesprávně zvolené parametry na začátku hledání nemovitosti určené k bydlení vám celý proces koupě prodlouží. V horším případě koupíte nemovitost, která vám nebude vyhovovat.

Jaké smlouvy a platby souvisejí s koupí nemovitosti k bydlení?

Jste ve finální fázi koupě vašeho nového bydlení? Víte, co právě v tento moment nepodcenit? Víte, jakým 4 smlouvám budete čelit? Kromě smluv budete čelit rovněž poplatkům, daním – víte jakým a s jakou sumou počítat?

Jak efektivně absolvovat první prohlídku vyhlídnuté nemovitosti?

Vybíráte byt či dům a čeká vás první prohlídka vašeho potencionálního bydlení?! Víte, jak ji absolvovat správně (efektivně), abyste měli opravdu veškeré ucelené informace pro vaše následné rozhodování? Čeho všeho byste si měli všímat při prohlídce, abyste posléze nebyli nepříjemně překvapeni?

1 2 3 4
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace