Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu
Kategorie

Jak se připravit na žádost o hypoteční úvěr?

Pokud chcete požádat banku o hypoteční úvěr, je vždy dobré se na podání žádosti dobře připravit. Co všechno patří mezi žádoucí kroky před podáním žádosti?

1. Mít jistotu, že nemáte žádný negativní záznam v bankovních registrech. Pokud jste v minulosti žádný úvěrový produkt nevyužili, pak bankovní a nebankovní registry budou v pořádku. Pokud jste však v minulosti nějaký úvěrový produkt (spotřebitelský úvěr, kontokorent, kreditní karta, úvěr ze stavebního spoření, hypotéka) měli, pak i jedna opožděná splátka může mít na schválení úvěru velký význam a je tedy dobré si výpisy z bankovního a nebankovního registru pořídit před podáním žádosti o hypoteční úvěr. (Informace, jak postupovat, najdete na stránkách http://www.cncb.cz/ a http://www.cbcb.cz/ )

2. Zkonsolidovat si své úvěrové produkty a případně je doplatit a zrušit. Každý úvěrový závazek (tedy i kreditní karta a kontokorent) mají standardně vliv na vaší bonitu a proto je vždy vhodné vaše závazky zkonsolidovat do jednoho s nízkou splátkou, případně je zcela doplatit.

3. Vytvořit si co největší finanční rezervu.  Žádat o hypotéku a nemít dostatečnou finanční rezervu sice lze, ale jedná se o velké riziko. Proto je vždy dobré si vytvořit finanční rezervu, která pokryje případné neočekávané výpadky vašich příjmů.

4. Zkontrolovat registraci u živnostenského úřadu. Pokud jste v minulosti podnikali a pak jste si pozastavili živnostenský list, je vhodné si zkontrolovat, jestli je živnostenské oprávnění opravdu přerušené anebo se po nějaké době zase obnovila jeho platnost.  I když totiž nemáte příjmy z podnikání, aktivní živnostenský list může celý proces zkomplikovat.

5. Vyzkoušet si hypotéku nanečisto. Vždy je vhodné si vyzkoušet, jestli budete schopní platit měsíční splátku hypotéky a všechny poplatky, které souvisí s bydlením. Pokud tedy uvažujete například o hypotéce se splátkou 8.000,- Kč, tak poplatky spojené s bydlením můžou být například 4.000,- Kč. Je tedy dobré si měsíčně odkládat součet těchto dvou částek, případně  oproti nic započítat výši současného nájmu, který po přestěhování do vlastního bydlení již nebudete platit. Zjistíte, jestli na hypotéku máte anebo, jestli je třeba vaše plány přehodnotit.

Celý obsah této stránky je přístupný jen pro registrované členy

Využijte ZDARMA všech informací, nástrojů a služeb pro bezpečné realitní transakce.

Registrace ZDARMA

Registrovaní členové, kteří četli tento článek, pořídili rovněž některý z těchto produktů a služeb:
Profi NÁJEMNÍ SMLOUVA - průvodce
Pro účinné a efektivní postupy při správě pronajímaného bytu je nutná kvalitní nájemní smlouva. Ta je pak základním stavebním kamenem pro další činnosti související s řešením problémů vzniklých s pronájmem bytu.
Profi NÁJEMNÍ SMLOUVA - průvodce
  • AKCE
  • Nejčastěji pořizované
9 990 Kč 1 990 Kč
Detail
KOUPĚ BYTU V DV - PRŮVODCE
Pokud jste se rozhodli koupit byt v družstevním vlastnictví a chcete si tak splnit jeden ze svých životních snů, pak jsme právě pro vás připravili průvodce, který vás celým procesem koupě provede od A do Z ...
500 Kč 300 Kč
Detail
KOUPĚ BYTU (novostavby) - PRŮVODCE
Pokud jste se rozhodli koupit úplně nový byt a chcete si tak splnit jeden ze svých životních snů, pak jsme právě pro vás připravili průvodce, který vás celým procesem koupě provede od A do Z ...
KOUPĚ BYTU (novostavby) - PRŮVODCE
  • AKCE
  • Nejlépe hodnocené
600 Kč 300 Kč
Detail
Sepsání návrhu na vklad do KN
Návrh na vklad do katastru nemovitostí je úkon, kterým provedete změnu na listu vlastnictví např. převod, koupě, prodej nebo darování nemovitosti. Náležitosti návrhu na vklad práva do katastru nemovitostí obsahuje zákon č. 265/1992 Sb. o zápisech ...
1 452 Kč 1 089 Kč
Detail
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace