Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu
Kategorie

Jak poznat vhodnou lokalitu na investování

V okamžiku, kdy se rozhodnete pořídit si nemovitost na investici, je dobré zamyslet se nad lokalitou, v níž ji hodláme vlastnit. Možností se nabízí více, ale vždy je důležité, aby budoucí majitel buď lokalitu dobře znal, a tedy se v ní uměl pohybovat a byl si vědom jejích slabin i předností, anebo aby dokázal odhadnout, jaká lokalita a jaká nemovitost bude pro něj vhodná a bude mu zajišťovat dostatečný výnos do budoucnosti.

Sázka na jistotu

Jako zaručená a v každém případě rentabilní se nabízí investice do nemovitosti v Praze a okolí. Tato oblast patří mezi nejatraktivnější v republice a lišit se co do atraktivity (a úměrně tomu také odlišné ceny) mohou pouze jednotlivé části hlavního města či jeho okrajových čtvrtí. Mnoho úspěšných investorů nicméně pořizuje nemovitosti ve všech koutech republiky, a to buď proto, že z uvedených míst pocházejí, nebo prostě mají odhad na možnosti, které se nabízejí. Pro dobrou investici je nutné se orientovat v hodnotách nemovitostí v konkrétní lokalitě, a také v jejích přednostech a úskalích. Pro dobrou investici je dobré rozlišovat dvě krajní možnosti, případě se pohybovat mezi nimi.

Jak poznat atraktivní lokalitu?

Lukrativní lokality se vyznačují tím, že je v nich nízká nezaměstnanost, práci nabízejí významní a atraktivní zaměstnavatelé (nejčastěji velké výrobní firmy, poskytovatelé služeb či administrativní centra), je zde dobrá dopravní dostupnost, případně zde nejsou tak atraktivní zaměstnavatelé, ale jde o lokalitu, kde žijí lidé s vyššími příjmy.

V takové oblasti je kupní cena nemovitosti dražší, a tedy v případě pronájmu lze předpokládat nižší výnos, ale z dlouhodobého hlediska je zde zaručený výnos trvalý a také v případě, že chce investor nemovitost prodat, najde kupce rychle a za vyšší cenu, stejně tak jako v případě pronájmu může očekávat solidnější a solventní zájemce. Uvedené nemovitosti navíc mají trvalou hodnotu, která se málokdy vychyluje, a to i v obdobích krize.

Celý obsah této stránky je přístupný jen pro registrované členy

Využijte ZDARMA všech informací, nástrojů a služeb pro bezpečné realitní transakce.

Registrace ZDARMA

Registrovaní členové, kteří četli tento článek, pořídili rovněž některý z těchto produktů a služeb:
DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ - Fyzická osoba
Jak vám je, když každý rok vidíte, kolik jste zaplatili na daních? A jak by vám bylo, kdybyste ušetřili pár desítek tisíc Kč? Naši odborníci vám pomohou a připraví za vás daňové přiznání fyzických osob – kvalitně, efektivně.
2 600 Kč 2 300 Kč
Detail
PRODEJ POZEMKU - PRŮVODCE
Pokud jste se rozhodli prodat stavební pozemek a chcete ho prodávat bez prostředníka, tedy bez realitní kanceláře, pak jsme právě pro vás připravili průvodce, který vás celým procesem prodeje provede od A do Z ...
500 Kč 300 Kč
Detail
KOUPĚ BYTU (novostavby) - PRŮVODCE
Pokud jste se rozhodli koupit úplně nový byt a chcete si tak splnit jeden ze svých životních snů, pak jsme právě pro vás připravili průvodce, který vás celým procesem koupě provede od A do Z ...
KOUPĚ BYTU (novostavby) - PRŮVODCE
  • AKCE
  • Nejlépe hodnocené
600 Kč 300 Kč
Detail
PENB - jednopodlažní rodinný dům do 200 m2
Při prodeji rodinného domu je vlastník povinen opatřit si průkaz energetické náročnosti budovy a ten předložit kupujícímu při podpisu smlouvy. Již při inzerci je nutné uvádět energetickou třídu prodávané nemovitosti.
4 800 Kč 4 390 Kč
Detail
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace