Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu
Kategorie

Sháníte výhodně nemovitost? - základem úspěchu jsou informace a zkušenost!

V médiích se často potýkáme s výkřiky „Nemovitost za polovinu“ nebo „Kupte výhodně nemovitost se slevou 30%“ apod. Tyto výkřiky jsou spojeny s nemovitostmi zatíženými exekucí. V praxi ale nestačí jít na dražbu a koupit – tato cesta již dávno nefunguje. Koupit nemovitost skutečně výhodně znamená mnohem více – základem jsou informace a zkušenost!

V roce 2016 je oproti roku 2015 mírný pokles počtu exekucí v ČR, ale i tak z atyto roky je číslo ohromující - okolo 800 000 exekucí! Ne každá exekuce se týká nemovitosti, ale i tak je zřejmé, že exekucí je každý rok postiženo téměř 100 tisíc nemovitostí.  Podle statistik společnosti ABOR, která se dlouhodobě zabývá monitoringem exekucí, je jen v Praze aktuálně postiženo exekucí 20 tisíc nemovitostí, v celé ČR je pak postiženo exekucí více než 500 tisíc nemovitostí. Dá se pak konstatovat, že nemovitosti s exekucí tvoří nezanedbatelný podíl realitního trhu a možná stojí za to se mu věnovat.

Expertem na oblast zadlužených nemovitostí je v České republice společnost ADOL Group. Ta se zaměřuje i na vyhledávání i "utajených" exekucí a dražeb. V posledním roce razantně zaměřila na poskytování ucelených řešení pro své klienty namísto pouhého dodavatele dat a analýz trhu. „Uvědomili jsme si, že je potřeba našim klientům ukázat, jak data použít v praxi a zajistit financování! Několikrát do měsíce pořádáme celodenní semináře, školíme u klientů a poskytujeme úvěry na oddlužení a přebíráme právní rizika případů klientů,“ říká Ing. Marek Slavíček PhD, jednatel divize Abor.

Zhruba každá osmá prodávaná nemovitost je s exekucí nebo jí exekuce reálně hrozí. Ze statistik se ukazuje, že až do dražby dojde 1/3 nemovitostí, na které byla nařízena exekuce. Zbylé 2/3 se buď přefinancují anebo prodají před dražbou. Takže dražba je sice právně uchopitelnější a méně riziková záležitost, ale spousta zajímavých příležitostí a lukrativních nemovitostí se až do ní nedostane. Chytří investoři se zaměřují právě na tuto oblast.

Co tedy dělat, pokud se s exekucí při prodeji nemovitosti potkáte? Lze vůbec nemovitost s exekucí prodat?

Nemovitost s exekucí lze prodat. Je ale zapotřebí si uvědomit, že podstatou exekuce je zablokování majetku dlužníka. Zjednodušeně řečeno, po zahájení exekuce ztrácí dlužník právo nakládat se svým majetkem, kromě běžné obchodní a provozní činnosti a běžné správy majetku.  Nesmí tedy bez souhlasu exekutora svůj majetek (a tedy ani nemovitost) prodat ani jakkoliv zatížit, např. zástavním právem. Žádná banka v současné době neumožňuje financování nákupu nemovitosti s exekucí prostřednictvím hypotečního úvěru. Musel by se tedy najít kupec s hotovostí, který by byl ochoten koupit nemovitost i přes právní komplikace a rizika spojená s exekucí.

 

Celý obsah této stránky je přístupný jen pro registrované členy

Využijte ZDARMA všech informací, nástrojů a služeb pro bezpečné realitní transakce.

Registrace ZDARMA

Registrovaní členové, kteří četli tento článek, pořídili rovněž některý z těchto produktů a služeb:
Průvodce č. 3 - Prevence proti exekuci na nájemce
Obavy z exekuce na majetek nájemce či bývalého nájemce jsou celkem časté u většiny pronajímatelů. Tyto obavy jsou zcela oprávněné a díky tomu, že se o exekuci na váš majetek v rámci pronajatého bytu můžete dozvědět se zpožděním, nabývá ...
1 290 Kč 490 Kč
Detail
KURZ - Daně v nemovitostech a jak na ně
Kurz Daně v nemovitostech a jak na ně vám prozradí, jaké typy daní se platí v rámci realitních transakcí (nákup, prodej, pronájem nemovitosti), jak legálně optimalizovat v daňových podmínkách České republiky.
2 490 Kč 2 390 Kč
Detail
KURZ - Fotografování nemovitostí
Fotografování interiéru a exteriéru budov je jednou z nejnáročnějších fotografických disciplín. Pokud je cílem, aby fotografie zaujala na první pohled, je potřeba dodržovat určitá pravidla. Naučte se vyfotografovat vaši nemovitost atraktivně!
2 396 Kč 2 275 Kč
Detail
PENB - jednopodlažní rodinný dům do 150 m2
Při prodeji rodinného domu je vlastník povinen opatřit si průkaz energetické náročnosti budovy a ten předložit kupujícímu při podpisu smlouvy. Již při inzerci je nutné uvádět energetickou třídu prodávané nemovitosti.
4 100 Kč 3 290 Kč
Detail
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace