Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu
Kategorie

Sháníte výhodně nemovitost? - základem úspěchu jsou informace a zkušenost!

V médiích se často potýkáme s výkřiky „Nemovitost za polovinu“ nebo „Kupte výhodně nemovitost se slevou 30%“ apod. Tyto výkřiky jsou spojeny s nemovitostmi zatíženými exekucí. V praxi ale nestačí jít na dražbu a koupit – tato cesta již dávno nefunguje. Koupit nemovitost skutečně výhodně znamená mnohem více – základem jsou informace a zkušenost!

V roce 2016 je oproti roku 2015 mírný pokles počtu exekucí v ČR, ale i tak z atyto roky je číslo ohromující - okolo 800 000 exekucí! Ne každá exekuce se týká nemovitosti, ale i tak je zřejmé, že exekucí je každý rok postiženo téměř 100 tisíc nemovitostí.  Podle statistik společnosti ABOR, která se dlouhodobě zabývá monitoringem exekucí, je jen v Praze aktuálně postiženo exekucí 20 tisíc nemovitostí, v celé ČR je pak postiženo exekucí více než 500 tisíc nemovitostí. Dá se pak konstatovat, že nemovitosti s exekucí tvoří nezanedbatelný podíl realitního trhu a možná stojí za to se mu věnovat.

Expertem na oblast zadlužených nemovitostí je v České republice společnost ADOL Group. Ta se zaměřuje i na vyhledávání i "utajených" exekucí a dražeb. V posledním roce razantně zaměřila na poskytování ucelených řešení pro své klienty namísto pouhého dodavatele dat a analýz trhu. „Uvědomili jsme si, že je potřeba našim klientům ukázat, jak data použít v praxi a zajistit financování! Několikrát do měsíce pořádáme celodenní semináře, školíme u klientů a poskytujeme úvěry na oddlužení a přebíráme právní rizika případů klientů,“ říká Ing. Marek Slavíček PhD, jednatel divize Abor.

Zhruba každá osmá prodávaná nemovitost je s exekucí nebo jí exekuce reálně hrozí. Ze statistik se ukazuje, že až do dražby dojde 1/3 nemovitostí, na které byla nařízena exekuce. Zbylé 2/3 se buď přefinancují anebo prodají před dražbou. Takže dražba je sice právně uchopitelnější a méně riziková záležitost, ale spousta zajímavých příležitostí a lukrativních nemovitostí se až do ní nedostane. Chytří investoři se zaměřují právě na tuto oblast.

Co tedy dělat, pokud se s exekucí při prodeji nemovitosti potkáte? Lze vůbec nemovitost s exekucí prodat?

Nemovitost s exekucí lze prodat. Je ale zapotřebí si uvědomit, že podstatou exekuce je zablokování majetku dlužníka. Zjednodušeně řečeno, po zahájení exekuce ztrácí dlužník právo nakládat se svým majetkem, kromě běžné obchodní a provozní činnosti a běžné správy majetku.  Nesmí tedy bez souhlasu exekutora svůj majetek (a tedy ani nemovitost) prodat ani jakkoliv zatížit, např. zástavním právem. Žádná banka v současné době neumožňuje financování nákupu nemovitosti s exekucí prostřednictvím hypotečního úvěru. Musel by se tedy najít kupec s hotovostí, který by byl ochoten koupit nemovitost i přes právní komplikace a rizika spojená s exekucí.

 

Celý obsah této stránky je přístupný jen pro registrované členy

Využijte ZDARMA všech informací, nástrojů a služeb pro bezpečné realitní transakce.

Registrace ZDARMA

Registrovaní členové, kteří četli tento článek, pořídili rovněž některý z těchto produktů a služeb:
KOUPĚ BYTU V OV - PRŮVODCE
Pokud jste se rozhodli koupit byt a chcete si tak splnit jeden ze svých životních snů, pak jsme právě pro vás připravili průvodce, který vás celým procesem koupě provede od A do Z ...
KOUPĚ BYTU V OV - PRŮVODCE
  • Nejčastěji pořizované
500 Kč 300 Kč
Detail
PENB - jednopodlažní rodinný dům nad 200 m2
Při prodeji rodinného domu je vlastník povinen opatřit si průkaz energetické náročnosti budovy a ten předložit kupujícímu při podpisu smlouvy. Již při inzerci je nutné uvádět energetickou třídu prodávané nemovitosti.
PENB - jednopodlažní rodinný dům nad 200 m2
  • AKCE
6 400 Kč 5 890 Kč
Detail
INSPEKCE NEMOVITOSTI - starší byty do 120 m2
Inspekce nemovitosti je zhodnocení reálného technického stavu nemovitosti odborníkem. Poskytuje kupujícímu informaci o stavebně-technickém stavu nemovitosti, o nákladech na nutné opravy či rekonstrukci a zároveň jej může ochránit před špatnou investicí.
5 190 Kč 4 890 Kč
Detail
Sepsání návrhu na vklad do KN
Návrh na vklad do katastru nemovitostí je úkon, kterým provedete změnu na listu vlastnictví např. převod, koupě, prodej nebo darování nemovitosti. Náležitosti návrhu na vklad práva do katastru nemovitostí obsahuje zákon č. 265/1992 Sb. o zápisech ...
1 452 Kč 1 089 Kč
Detail
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace