Právní
Smlouvy a platby související s koupí domu
Jste ve finální fázi koupě vašeho nového domu? Víte, co právě v tento moment nepodcenit? Víte, jakým 4 smlouvám budete čelit? Doporučujeme, si vždy nechat každou smlouvu zkontrolovat od advokáta. Vyvarujte se však advokátních kanceláří, které mají sjednáno pouze zákonem stanovené 3 milionové pojištění a které nemají dlouhodobou zkušenost právě s nákupem či prodejem nemovitostí! Přeci jenom, koupě domu není součástí našeho každodenního života. Budete však čelit nejen smlouvám, ale i mnohým poplatkům, jste na ně připraveni?
Výstavba domku v chatové oblasti
Uvažujete o koupi pozemku, který je dle katastru v současné době zahradou? Pokud se změní územní plány na chatovou oblast, jakou stavbu zde můžete vystavět? Potřebujete stavební povolení či stačí ohlášení stavebnímu úřadu?
Základní kritéria pro výběr bytu v družstevním vlastnictví
Hledání nového bydlení se během života nevyhne s velkou pravděpodobností nikomu z nás. Jak vše udělat a promyslet, aby se tato záležitost pro nás nestala noční můrou, ale příjemnou záležitostí? Koupě bytu není koupě jogurtu v samoobsluze. Když si koupíte bílý jogurt místo ovocného, maximálně budete mít na chvíli zkaženou náladu. Ale pokud si vyberete nepravé bydlení pro vás, nemilosrdně to zasáhne váš život. Je opravdu důležité si na hledání a koupi nového bydlení vyšetřit dostatek času a vše řádně promyslet. Nezapomeňte ani na detaily jako je okolí domu, abyste mohli pohodlně venčit svého psa, blízkost přátel, rodiny, nákupního centra, vaše finance apod. Co vše je nutné tedy zohlednit?
Co by mělo předcházet finálnímu rozhodnutí - koupě bytu v osobním vlastnictví
Našli jste ten pravý byt pro vás? Opravdu? Chtělo by se pogratulovat, ale ještě se neradujte, ještě není vyhráno. V dnešní době je radno se řídit pořekadlem: „Důvěřuj, ale prověřuj!“. Co vše je nutné si před samotnou koupí ještě prověřit? Určitě si dávejte pozor na vzory smluv, opravdu je lepší je dát zkontrolovat zkušenému právníkovi, který se pohybuje na realitním trhu. A to i přesto (nebo právě proto), že kupujete byt přes realitní kancelář. Ani ty často nemají smlouvy v pořádku, a vše by tak mohlo dopadnout velmi nešťastně. Správný advokát vám také pomůže dle potřebných dokumentů ověřit si skutečného majitele bytu, nelze spoléhat pouze na výpis z katastru nemovitosti. Co dalšího je nutné si ještě ověřit?
Rezervační smlouva - koupě pozemku
Při nákupu pozemku přes realitní kancelář bývá pravidlem, že se podepisuje tzv. rezervační smlouva. Co je to za smlouvu, jaké má náležitosti a jaká jsou její úskalí? Bývá označována za nadbytečnou záležitost, ale přesto je to na realitním trhu denním chlebem mezi prodávajícím a kupujícím. Rezervační smlouvu podepisujte opravdu jedině tehdy, když jste si opravdu jisti technickým stavem nemovitosti a veškerými detaily, samozřejmě i financováním. Na jakých dalších věcech byste měli trvat při podpisu rezervační smlouvy? Víte, jak bezpečně složit rezervační zálohu nebo co se stane, když podepíšete rezervační smlouvu a pak od ní odstoupíte?
Máte dotazy k registraci členství a potřebujete více informací?
Nabízíme ZDARMA maximum informací, nástrojů a služeb pro bezpečné realitní transakce.
Zavoláme vámNapište námKoupě garáže a kupní smlouva. Na co si dát pozor?
Rozhodli jste se z nějakého důvodu pro koupi vlastní garáže? Koupě garáže bude pro většinu z vás znamenat poměrně velkou transakci, v rámci které půjde o desetitisíce až statisíce korun. Víte, jak postupovat? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Co bude potřeba vyřídit s úřady a kolik to bude přibližné stát? Připravili jsme pro vás kompletní přehled a užitečné rady, jak postupovat při koupi garáže. V tomto článku se zaměříme na specifika kupní smlouvy.
Smlouvy a platby související s koupí pozemku
Jste ve finální fázi koupě vašeho pozemku? Víte, co právě v tento moment nepodcenit? Víte, jakým 4 smlouvám budete nejspíše čelit? Doporučujeme, si vždy nechat každou smlouvu zkontrolovat od advokáta. Vyvarujte se však advokátních kanceláří, které mají sjednáno pouze zákonem stanovené 3 milionové pojištění a které nemají dlouhodobou zkušenost právě s nákupem či prodejem nemovitostí! Přeci jenom, koupě pozemku není součástí našeho každodenního života. Budete však čelit nejen smlouvám, ale i mnohým poplatkům, jste na ně připraveni?
Vlastník se nestará o svůj pozemek
Znáte to také? Pečujete o svůj trávník, trávíte hodiny sekáním, vytrháváním plevelu, hnojením a váš soused má na zahradě „džungli“. Díky tomu, že se soused o svou zahradu nestará, náletem u vás vysemení různé plevely. Víte, jaká je zákonná povinnost o pozemek pečovat? Kdo může případně majiteli udržovací povinnost přikázat?
Realitní zákon – vize jak zkvalitnit realitní služby v ČR
Neutěšená situace na realitním trhu trápí nejenom občany České republiky, ale i odbornou veřejnost a zákonodárce. Realitním trh je silný co do finančního obratu, bohužel nemá žádná pravidla, v rámci kterých by se měli účastníci realitních transakcí pohybovat. Stává se tak nebezpečným, nepřehledným a tedy i rizikovým pro vlastníky nemovitostí.
Kupní smlouva - koupě pozemku
Významným krokem (avšak zdaleka ne posledním) k vašemu bydlení je podepsání kupní smlouvy. I zde platí, je lépe mít znění kupní smlouvy prověřené zkušeným právníkem. A to i v případě, že kupujete pozemek přes realitní kancelář. Co musí každá kupní smlouva obsahovat a co následuje po podpisu kupní smlouvy?