Naše další projekty
+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu
 • Družstevní byty - Malý háj VI

  moderní družstevní bydlení

  možnost převodu do osobního vlastnictví

  moderní městská rezidence

  více informací
 • Realitní Zákon

  vše co musíte a potřebujete vědět!

  více informací
Kategorie

Koupě garáže a kupní smlouva. Na co si dát pozor?

Rozhodli jste se z nějakého důvodu pro koupi vlastní garáže? Koupě garáže bude pro většinu z vás znamenat poměrně velkou transakci, v rámci které půjde o desetitisíce až statisíce korun. Víte, jak postupovat? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Co bude potřeba vyřídit s úřady a kolik to bude přibližné stát? Připravili jsme pro vás kompletní přehled a užitečné rady, jak postupovat při koupi garáže. V tomto článku se zaměříme na specifika kupní smlouvy.

Než podepíšete kupní smlouvu…

Než uzavřete kupní smlouvu, je ve vašem zájmu, abyste si garáž důkladně prohlédli a řádně prověřili dostupné údaje. Především, kdo ve skutečnosti nemovitost vlastní. Informace o vlastníku nemovitosti najdete v aktuálním výpisu z katastru nemovitosti, takzvaném listu vlastnictví. To lze zdarma učinit přes aplikaci Nahlížení do katastru nemovitostí dostupnou na adrese nahlizenidokn.cuzk.cz. Na těchto stránkách je možné si ověřit, zda se k nemovitosti neváží omezení vlastnických práv (zástava v bance jako záruka na úvěr, věcná břemena, předkupní práva). V nahlížení do KN lze garáže vyhledávat podle čísla listu vlastnictví (LV), parcelního čísla, či podle katastrální mapy. Jelikož garáže ve většině případů nemají číslo popisné/evidenční, nelze je vyhledat pomocí čísla stavby. V případě pochybností si vyžádejte od prodávajícího nebo zprostředkovatele aktuální list vlastnictví s kolkem z katastru nemovitostí (stačí i kopie). Můžete si jej na příslušném katastrálním úřadě vyzvednout i sami (poplatek činí 100 Kč). Optimálně by měl být výpis stejného data, kdy bude podepsána případná kupní smlouva.  Na garáže a pozemky k nim náležícím, které jsou uvedeny v evidenci katastru nemovitostí, získáte vlastnické právo až vkladem do příslušného katastru nemovitostí.

Kupní smlouvu nepodceňujte, kontrola od zkušeného právníka je na místě

Celý obsah této stránky je přístupný jen pro registrované členy

Využijte ZDARMA všech informací, nástrojů a služeb pro bezpečné realitní transakce.

Registrace ZDARMA

Registrovaní členové, kteří četli tento článek, pořídili rovněž některý z těchto produktů a služeb:
KONZULTACE - realitní
Odborné rady z oblasti realit související s problematikou pronajímání nemovitostí, nákupem investičních bytů a obecně bezpečnými realitními transakcemi. Konzultaci zajišťuje realitní expert - člen našeho týmu.
KONZULTACE - realitní
 • Nejčastěji pořizované
1 950 Kč 1 650 Kč
Detail
Lustrace (3x)
Lustrace je ve svém obecném významu kontrola údajů v různých evidencích a rejstřících. Lustrací nájemníků, živnostníků či firem výrazně snižujete riziko ztráty financí.
Lustrace (3x)
 • Nejčastěji pořizované
690 Kč 290 Kč
Detail
KOUPĚ DOMU (novostavby) - PRŮVODCE
Pokud jste se rozhodli koupit úplně nový dům a chcete si tak splnit jeden ze svých životních snů, pak jsme právě pro vás připravili průvodce, který vás celým procesem koupě provede od A do Z ...
KOUPĚ DOMU (novostavby) - PRŮVODCE
 • SLEVA
600 Kč 300 Kč
Detail
Kontrola (revize) smluv - do 5 stran
Kontrola smluv (rezervační smlouva, kupní smlouva, smlouva o převodu družstevního bytu apod.) zahrnuje právní hodnocení vámi zaslané smlouvy nebo podání - v této variantě uvažujeme smlouvu do 5 stran.
7 260 Kč 6 050 Kč
Detail
Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace